فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو اطمینان یدک

نشانه خرابی شمع خودرو چیست:

محل نصب شمع های معمولا در دید قرار ندارند از این رو برای تشخیص خرابی و یا تشخیص زمان تعویض باید به نشانه های آن توجه کرد. اولین تاثیر یک شمع نامناسب در کاهش قدرت موتور مشهود است.

بعبارتی اگر احساس کردید که خودرو ی شما بدون هیچ دلیل دارای قدرت مانند قبل نیست حتما شمع های شما نیاز به بازرسی دارد.

دومین عامل معین کننده شمع خراب مصرف سوخت زیاد است.

لذا زمانی که مصرف سوخت خودروی شما به شکل محسوسی افزایش یافت امکان دارد شمع های خودرو وظیفه خود را به شکل مناسب انجام نمیدهند.

سوالات متداول درمورد شمع:

از دیگر عوامل باید به بد استارت خوردن خودرو اشاره کرد.

چرا که در ابتدا موتور سردتر است از همیشه است و مخلوط بنزین و هوا برای مشتعل شدن نیاز مبرم به یک جرقه کامل دارد از این رو وقتی شمع جرقه مناسب را ایجاد نکند موتور به سختی روشن می شود.

اگر احساس کردید که یکی از سیلندر های خودروها کلا کار نمی کند و به زبان عامیانه سه کار می کند بدانید که شمع خودرو بطور کلی خراب شده و نیاز به تعویض دارد.

شمع خودرو را چه زمانی باید تعویض کنیم:

شمع های مختلف موجود در بازار دارای عمر مفید متفاوتی هستند.

اما به طور معمول باید هر پبجاه هزار کیلومتر شمع خودرو را تعویض نمود. همانطور که اشاره شد برخی شمع های دارای عمر مفید نود هزار کیلومتر به بالا هستند.

سوالات متداول درمورد شمع

آیا شمع های نیاز به سرویس دارند:

بله شمع ها نیاز به سرویس و نگه داری دارند. همانطور که اشاره شد به مرور زمانی یکی از الکترود های سر شمع ها خودرو می گردد و فاصله آن با دیگر الکترود سر شمع افزایش می یابد.

با این اتفاق دیگر جرفه تشکیل نمی شود. از همین رو باید با آچاری با نام فیلر این فاصله را مجددا تنظیم نمایید.

همچنین دوده و موارد زائد رسوب کرده در سر شمع های نیاز به تمیز کاری دارد.از این رو بهتر است شمع های را در بازه ها بیست کیلومتر یکبار باز کرده و سرویس نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.