فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو اطمینان یدک

علائم خرابی دینام

همه چیز با چند مشکل کوچک شروع میشه: برای چند لحظه، چراغ پشت آمپر روشن میشه، ممکنه چراغ های جلو کم نور بشن و آمپرها بلرزند. شاید هم بوی بدی به مشام برسه و از زیر کاپوت صدای غرغر بشنوید این ها نشانه های خوبی نیستند!

علائم خرابی دینام استشمام بوی سیم یا لاستیک سوخته یکی از علائم خرابی دینام خودرو که ناشی از اصطکاک فولی و تسمه و در نتیجه داغ شدن تسمه است. جریان برقی که توسط دینام تولید میشه به وسیله سیم هایی منتقل و در صورت افزایش تولید برق بیشتر بوی سیم های داغ شده به مشام میرسه.

شنیده شدن صدای جیرجیر یکی از عواملی که باعث خرابی دینام میشه، تراز نبودن فولی دینام خودرو با تسمه یا فرسودگی بوش‌ها و یاتاقان‌هاست. در صورتی که اتصالات شل یا قطع شده باشند، باید همه موارد مربوط به دینام خودرو را چک کنید.

خوابیدن باتری هنگامی که دینام خودرو به درستی کار خود را انجام نده، باتری به جای اینکه به صورت یک انبار برای تامین برق خودرو عمل کنه، مجبوره تا جریان برق بیشتری رو از دینام خودرو بیرون بکشه تا عملکرد ضعیف دینام خودرو رو جبران کنه و همین کار باعث میشه باتری به مرور زمان خالی بشه. چراغ های کم نور

اگر دینام خودرو به خوبی کار نکنه، سیستم‌های دیگه نمی‌تونند به درستی فعالیت کنند و اتفاقاتی مثل کم نور شدن یا حتی پر نور شدن چراغ ها رخ می‌ده.

راه های نگهداری از دینام وقتی که مدت زمان طولانی توقف دارید دور موتور رو تا ۲۰۰۰ بالا ببرید وضعیت شل یا سفت بودن تسمه دینام خودرو را مرتباً چک کنید از روشن کردن چراغ‌ها در زمان‌های غیرضروری خودداری نمایید هرگز در موتورشوئی دینام خودرو را با آب شستشو ندهید.

علائم خرابی دینام

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.